[email protected] - Tel : 0770626215 L-V 9.00-17.00
[email protected] - Tel : 0770626215 L-V 9.00-17.00
aparat de sudura mig 160
644,46 lei
TVA Inclus
Politica de returnare 14 zile
Se expediaza in 2 zile
Se expediaza in 2 zile
AZ-ES040-S001-G01
Stoc epuizatLivrare prin curier1-2 zile lucratoare pentru produsele in stoc.
Retur in 14 zile(pentru persoane fizice)
Garantie 24 Luni(persoane fizice sau 12 luni persoane juridice)
|
|
171.47 Lei x 4 rate |
Aparatul de sudura MIG160, Almaz AZ-ES040-S001-G01 este un echipament de sudura compact, usor si portabil, destinat sudarii de tip FCAW(sarma cu miez de flux) pentru obtinerea unei imbinari curate, netede si rezistente pentru aplicatii complexe sau pentru sudari de tip MMA(cu electrozi inveliti) pentru lucrari usoare de intretinere si reparatii. Acest aparat este destinat utilizarii in gospodarie sau semiprofesional in atelierele auto sau in cadrul fermelor agricole.
Aparatul de sudura MIG160 Almaz AZ-ES040-S001-G01 are urmatoarele caracteristici:
Eficienta, economie de energie, arc compact, stabil, tensiune ridicata fara incarcare si capacitate buna de compensare a fortei si utilizare multipla.
Se poate opera la altitudine mare, in aer liber, in interior si exterior.
Este compact, cu greutate redusa, usor de instalat si operat.
Cu acest aparat de sudura almaz puteti folosi toate tipurile de electrozi inveliti (electrozi electrozi bazici) Pentru a suda o gama diversificata de materiale cum ar fi otel aliat si nealiat.
Sudeaza cu tehnologia FCAW cu sarma cu miez de flux astfel incat nu este necesara prezenta gazului protector.
Accesorii aparatul de sudura MIG160, Almaz AZ-ES040-S001-G01:
Pistol sudura sarma flux – lungime cablu 2 m;
Perie curatat zgura – 1buc;
Masca 1buc;
Cabluri de sudura 200 A, 12 mm, 2*1.2 m.
| Brand | Almaz |
| Afisaj | Digital |
| Ciclu de functionare | 45% la 25°C |
| Clasa de protectie | IP21S |
| Clasa izolatie | F |
| Conectori | Euro plug |
| Cuplu maxim | 200A |
| Diametru electrodului | 1.6‐3.2 mm |
| Diametru sarma sudura | 0.8‐1.0 mm |
| Dimensiuni | 315X135X255 mm |
| Eficienta | 85% |
| Factor de putere | 0.85 |
| Greutate bruta | 5.5 kg |
| Greutate neta | 3.5 kg |
| Intensitate curent electric | MIG: 40‐160A; MMA: 20‐160A |
| Numar bucati/bax | 4 |
| Putere absorbita | MIG:5.7KVA, MMA:6.8KVA |
| Sistem de racire | Ventilator racire |
| Tensiune | 220V ± 10% |
| Tensiune de lucru | MIG:22V, MMA:26.4V |
| Tensiune fara sarcina | MIG:55±5V MMA:55±5V |
| Tip produs | Invertor/Aparat sudura |
Manual de utilizare : APARAT DE SUDURA MIG160 AZ-ES040-S001-G01 (rev.1-2023).pdf
AZ-ES040-S001-G01
Fisa tehnica
- Tensiune fara sarcina
- MIG:55±5V MMA:55±5V
- Cuplu maxim
- 200A
- Diametru sarma sudura
- 0.8‐1.0 mm
- Sistem de racire
- Ventilator racire
- Tensiune de lucru
- MIG:22V, MMA:26.4V
- Intensitate curent electric
- MIG: 40‐160A; MMA: 20‐160A
- Diametru electrodului
- 1.6‐3.2 mm
- Clasa izolatie
- F
- Numar bucati/bax
- 4
- Ciclu de functionare
- 45% la 25°C
- Conectori
- Euro plug
- Factor de putere
- 0.85
- Greutate netă
- 3.5 kg
- Dimensiuni
- 315X135X255 mm
- Tip Produs
- Invertor/Aparat sudura
- Eficienţă
- 85%
- brand
- Almaz
- clasa de protectie
- IP21S
- tensiune
- 220V ± 10%
- greutate bruta
- 5.5 kg
- afisaj
- Digital
- putere absorbita
- MIG:5.7KVA, MMA:6.8KVA
Referinte specifice
8 alte produse in aceeasi categorie:
263,32 lei
712,79 lei
144,34 lei
10,99 lei
1.523,69 lei
38,10 lei
1.659,66 lei
49,12 lei































