[email protected] - Tel : 0770626215 L-V 9.00-17.00
[email protected] - Tel : 0770626215 L-V 9.00-17.00
pompa apa murdara cu tocator si plutitor 1500w 12000l/h 9m
548,84 lei
TVA Inclus
Politica de returnare 14 zile
Se expediaza in 2 zile
Se expediaza in 2 zile
GF-2597
Stoc epuizatLivrare prin curier1-2 zile lucratoare pentru produsele in stoc.
Retur in 14 zile(pentru persoane fizice)
Garantie 24 Luni(persoane fizice sau 12 luni persoane juridice)
|
|
147.52 Lei x 4 rate |
Pompa apa murdara cu tocator si plutitor 1500W 12000l/h 9m, Micul Fermier GF-2597
Este un produs destinat pomparii si transportului apei murdare (impuritati 2% sub 30mm) si a lichidelor neagresive chimic, dar si apei curate (impuritati 0,1% sub 0,2mm), la temperaturi 0°C÷40°C si aciditate de PH 4÷10.
Aceasta pompa submersibila poate fi folosita pentru ridicarea si distribuirea apei curate/murdare pana la 9 m in instalatii fixe sau temporare pentru:
- Vidanjare fose septice;
- Sisteme mici de irigatii;
- Golire sau umplere piscine;
- Ape noroioase, pluviale sau reziduale;
- Instalatii de tratare a apei;
- Scoaterea apei din beci sau puturi;
- Golirea continua sau periodica a toaletelor;
- Golirea puturilor de decantare;
- Caminele de canalizare sub presiune.
Are urmatoarele caracteristici:
- Design ergonomic pentru o manipulare usoara si un plus de confort;
- Elemente de etansare fiabile care protejeaza motorul impotriva umezelii, cu dubla etansare a baii de ulei;
- Pompa are o masa optima pentru a avea stabilitate dar si pentru a fi usor de transportat;
- Pompa are un consum redus de energie;
- Motorul pompei are protectie la suprasarcina in cazul unei supraincaziri;
- Pompa ofera presiune ridicata, debit mare la pana la 9m inaltime;
- Corpul principal al pompei este fabricat din fonta.
- Axul central si rulmentii sunt din otel carbon iar turbina din fonta;
- Permite functionarea in regim automat prin folosirea unui intrerupator plutitor si are posibilitatea de a intrerupe rapid functionarea pompei daca nivelul apei scade sub nivelul minim de aspiratie;
- Dispune de un sistem tocator care macina corpurile solide din apa in bucati mici, astfel incat sa poata fi antrenate de pompa si transportate prin conducte cu diametru relativ mic;
- Constructie robusta, din materiale de fabricatie de cea mai buna calitate, usoare si rezistente pentru o durata de viata extinsa.
Dispune de o constructie robusta prin utilizarea urmatoarelor materiale:
- Corpul pompei: fonta;
- Carcasa motorului: otel inoxidabil;
- Etansare mecanica: ceramica si grafit;
- Arbore principal: Otel.
Continut colet:
- Pompa de apa murdara cu tocator si plutitor -1buc;
- Manual instructiuni utilizare -1buc;
- Cutie transport -1buc;
- Gura evacuare universala -1buc;
- Cupla rapida furtun pompieri -1buc.
| Brand | Micul Fermier |
| Adancime aspiratie | 5 m |
| Clasa de etanseitate | IP68 |
| Clasa de izolatie | F |
| Debit maxim | 12000 l/h |
| Diametru pompa | 27 cm (19.5 cm fara conector) |
| Diametru racord refulare (inch) | 2'' |
| Diametru ø | 20-30 mm |
| Frecventa (Hz) | 50 Hz |
| Greutata bruta | 16.5 kg |
| Greutate neta | 16 kg |
| Inaltime maxima | 9 m |
| Lungime cablu de alimentare (m) | 8 m |
| Material corp pompa | Fonta |
| Nivel minim al apei pentru operare | 450 mm |
| Plutitor | Da |
| Presiunea maxima | 8 bar |
| Putere KW/W | 1500W |
| Temperatura lichidului (grade C) | 40°C |
| Temperatura maxima a lichidului | 45°C |
| Tensiune | 220-230 V |
| Turatie maxima (rot/min) | 2850 rpm |
Manual de utilizare : GF-2597 Pompa apa murdara RO-.pdf
GF-2597
Fisa tehnica
- Greutata bruta
- 16.5 kg
- Diametru ø
- 20-30 mm
- Inaltime maxima
- 9 m
- Presiunea maxima
- 8 bar
- Temperatura maxima a lichidului
- 45°C
- Nivel minim al apei pentru operare
- 450 mm
- Turatie maxima (rot/min)
- 2850 rpm
- Temperatura lichidului (grade C)
- 40°C
- Plutitor
- Da
- Material corp pompa
- Fonta
- Clasa de etanseitate
- IP68
- Putere KW/W
- 1500W
- Debit maxim
- 12000 l/h
- Adancime aspiratie
- 5 m
- Clasa de izolație
- F
- Frecventa (Hz)
- 50 Hz
- Greutate netă
- 16 kg
- brand
- Micul Fermier
- lungime cablu de alimentare (m)
- 8 m
- tensiune
- 220-230 V
- diametru pompa
- 27 cm (19.5 cm fara conector)
- Diametru racord refulare (inch)
- 2''
Referinte specifice
8 alte produse in aceeasi categorie:
694,04 lei771,16 lei





















