[email protected] - Tel : 0770626215 L-V 9.00-17.00
[email protected] - Tel : 0770626215 L-V 9.00-17.00
pompa submersibila 1,3kw 30/60m 3000l/h 1" fp
681,40 lei
TVA Inclus
Politica de returnare 14 zile
Se expediaza in 2 zile
Se expediaza in 2 zile
GF-0744-S001-G02
Stoc epuizatLivrare prin curier1-2 zile lucratoare pentru produsele in stoc.
Retur in 14 zile(pentru persoane fizice)
Garantie 24 Luni(persoane fizice sau 12 luni persoane juridice)
|
|
180.73 Lei x 4 rate |
Pompa submersibila 1,3kW 30/60m 3000l/h 1" FP, Micul Fermier GF-0744-S001-G02 este un echipament folosit la transportul apei din puturi, lacuri, bazine, fantani in scopul alimentarii diversilor consumatori. Din punct de vedere constructiv pompa are trei componente principale: motorul, unitatea de pompare si carcasa.
Mod de utilizare pompa apa submersibila Pompa submersibila 1,3kW 30/60m 3000l/h 1" FP, Micul Fermier GF-0744-S001-G02
Pompa submersibila 1,3kW 30/60m 3000l/h 1" FP, Micul Fermier GF-0744-S001-G02 este o pompa submersibila de mare adancime pentru puturi cu diametru minim 4 inch. Recomandata pentru alimentarea cu apa a diversilor consumatori: uz domestic, civil, pentru gradinarit sau irigatii si este adecvata la pomparea apei curate din fantani, puturi pentru alimentarea cu apa a locuintelor caselor si vilelor, uzul in agricultura si irigarea prin picurare.
Caracteristica principala a unei pompe sumersibile este inaltimea maxima de refulare dat fiind faptul ca acestea lucreaza doar cand sunt imersate in fluidul ce se doreste a fi pompat. In cazul in care doresti sa cumperi o pompa submersibila trebuie sa iei in calcul in mod special inaltimea de pompare (la cati metri dorim sa „ridice” pompa) si debitul de apa necesar.Este recomandat sa alegeti o pompa submersibila ceva mai puternica decat ceea ce rezulta din calcule, astfel incat aceasta sa nu fie nevoita a functiona in sarcina maxima.
Atentie:
• fluidele de lucru trebuie sa fie curate, neexplozive, cu vascozitate redusa, fara impuritati solide sau cu fibre lungi.
• continutul maxim de nisip din apa nu trebuie sa depaseasca 150g/m cub. O concentratie mare de nisip reduce durata de viata a pompei si creste pericolul de blocare a acesteia
Beneficii client:
• usor de instalat
• usor de manevrat
• greutate redusa
Avantaje produs:
• consum redus de energie;
• greutate redusa si usor de utilizat.
Bobinaj: Cupru
Caracteristici motor: Motor in baie de ulei si diafragma compensatoare de presiune
Componente pompa: Termoplastic
Material: Componentele sunt nontoxice si nepoluante
Presetupa: Ceramica protejata contra patrunderii nisipului cu "o-ring" din cauciuc
| Brand | Micul Fermier |
| Adancime aspiratie | 30 m |
| Bobinaj | Cupru |
| Clasa de etanseitate | IP68 |
| Clasa de izolatie | B |
| Contine plutitor | Nu |
| Debit | 1.5 m3/h |
| Debit maxim | 3 mc/h |
| Diametru pompa | 100 mm |
| Diametru racord | 32 mm (1 1/4") |
| Dimensiune | 71.50X 10.5X 19 |
| Dimensiune maxima corp strain | 1 mm |
| Frecventa (Hz) | 50 Hz |
| Greutata bruta | 12.9 kg |
| Greutate neta | 12.3 kg |
| Inaltime de pompare | 60 m |
| Lungime cablu de alimentare (m) | 15 m |
| Material bobinaj | Cupru |
| Material rotor | Inox |
| Nivel minim al apei pentru operare | 0.5 m |
| Numar bucati/bax | 1 buc |
| Panou de comanda | Da |
| Presiune maxima (bar) | 6 bar |
| Puterea consumata (W) | 1300 W |
| Temperatura maxima a lichidului | 35˚C |
| Tensiune | 220 ÷ 240V |
| Tip produs | Pompe submersibile de adancime |
| Turatie maxima (rot/min) | 2850 rot/min |
Manual de utilizare : GF-0744-S001-G02 GF-0745-S001-G02_pompe submersibile .pdf
GF-0744-S001-G02
Fisa tehnica
- Inaltime de pompare
- 60 m
- Material bobinaj
- Cupru
- Bobinaj
- Cupru
- Temperatura maxima a lichidului
- 35˚C
- Puterea consumata (W)
- 1300 W
- Panou de comanda
- Da
- Nivel minim al apei pentru operare
- 0.5 m
- Material rotor
- Inox
- Dimensiune maxima corp strain
- 1 mm
- Diametru racord
- 32 mm (1 1/4")
- Contine plutitor
- Nu
- Turatie maxima (rot/min)
- 2850 rot/min
- Greutata bruta
- 12.9 kg
- Clasa de etanseitate
- IP68
- Debit maxim
- 3 mc/h
- Adancime aspiratie
- 30 m
- Numar bucati/bax
- 1 buc
- Clasa de izolație
- B
- Frecventa (Hz)
- 50 Hz
- Greutate netă
- 12.3 kg
- Tip Produs
- Pompe submersibile de adancime
- brand
- Micul Fermier
- lungime cablu de alimentare (m)
- 15 m
- tensiune
- 220 ÷ 240V
- dimensiune
- 71.50X 10.5X 19
- debit
- 1.5 m3/h
- diametru pompa
- 100 mm
Referinte specifice
8 alte produse in aceeasi categorie:
1.099,01 lei
169,85 lei






















