[email protected] - Tel : 0770626215 L-V 9.00-17.00
[email protected] - Tel : 0770626215 L-V 9.00-17.00
aparat de sudura cu afisaj digital almaz tb-250s
434,39 lei
TVA Inclus
Politica de returnare 14 zile
Se expediaza in 2 zile
Se expediaza in 2 zile
AZ-ES006
Stoc epuizatLivrare prin curier1-2 zile lucratoare pentru produsele in stoc.
Retur in 14 zile(pentru persoane fizice)
Garantie 24 Luni(persoane fizice sau 12 luni persoane juridice)
|
|
118.84 Lei x 4 rate |
Aparatul de sudura cu afisaj digital Almaz TB-250S este un transformator de curent ce sudeaza cu arc electric folosind electrozi acoperiti MMA ce pornesc arcul electric prin contact.
AZ-ES006 este construit folosind tehnologia INVERTOR.
Curentul produs este continuu.
Tehnologia inverter IGBT utilizata la fabricarea acestor aparate de sudura le fac mai compacte.
Aparatul de sudura cu afisaj digital Almaz TB-250S are urmatoarele caracteristici:
• eficienta economica cu randament energetic ridicat,
• portabilitate,
• arc electric stabil, constanta arcului electric,
• tensiune inalta la fara sarcina si consum redus la functionarea in gol.
Poate fi utilizat pentru sudarea MMA a otelulurilor aliate.
Poate fi utilizat cu electrozi bazici si supertit.
Aparatul de sudura Almaz AZ-ES006 este functional la altitudine ridicata, in exteriorul si interiorul cladirilor.
Se caracterizeaza prin masa compacta, greutate redusa, usor de instalat si de utilizat in comparatie cu alte produse din aceeasi categorie.
| Inclus in promotie | Da |
| Brand | Almaz |
| Afisaj | Digital |
| Cablu de masa | 1.2 m x 10 mm |
| Cablu suport electrod | 1.6 m x 10 mm |
| Cabluri de sudura | 200 A |
| Ciclu de functionare | 60% |
| Clasa de protectie | IP21S |
| Clasa izolatie | F |
| Conectori | 10-25 |
| Diametru electrodului | 1.6 - 5.0 mm |
| Dimensiuni | 30x18.5x18 |
| Eficienta | 85 |
| Factor de putere | 93% |
| Greutate bruta | 3.40 kg |
| Greutate neta | 3.65 kg |
| Intensitate curent electric | 20-180 A |
| Intensitate minima la valoare maxima efectiva a tensiunii in retea | 27.7 A |
| Intensitatea minima la valoare maxima a tensiunii in retea | 35.8 A |
| Numar bucati/bax | 4 |
| Tehnologie | Half Bridge |
| Tensiune | 220V ± 10% |
| Tensiune de lucru | 65 V |
| Tip produs | Invertor/Aparat sudura |
Manual de utilizare : AZ-ES001_ AZ-ES006 Aparat de sudura Almaz RO.pdf
AZ-ES006
Fisa tehnica
- Numar bucati/bax
- 4
- Inclus in promotie
- Da
- Tensiune de lucru
- 65 V
- Intensitatea minima la valoare maxima a tensiunii in retea
- 35.8 A
- Intensitate minima la valoare maxima efectiva a tensiunii in retea
- 27.7 A
- Intensitate curent electric
- 20-180 A
- Diametru electrodului
- 1.6 - 5.0 mm
- Clasa izolatie
- F
- Ciclu de functionare
- 60%
- Cabluri de sudura
- 200 A
- Cablu suport electrod
- 1.6 m x 10 mm
- Cablu de masa
- 1.2 m x 10 mm
- Tehnologie
- Half Bridge
- Conectori
- 10-25
- Factor de putere
- 93%
- Greutate netă
- 3.65 kg
- Dimensiuni
- 30x18.5x18
- Tip Produs
- Invertor/Aparat sudura
- Eficienţă
- 85
- brand
- Almaz
- clasa de protectie
- IP21S
- tensiune
- 220V ± 10%
- greutate bruta
- 3.40 kg
- afisaj
- Digital
Referinte specifice
8 alte produse in aceeasi categorie:
466,25 lei
563,62 lei
1.875,50 lei
366,23 lei
348,02 lei
517,05 lei



























