[email protected] - Tel : 0770626215 L-V 9.00-17.00
[email protected] - Tel : 0770626215 L-V 9.00-17.00
aparat de sudura mig 200
894,29 lei
TVA Inclus
Politica de returnare 14 zile
Se expediaza in 2 zile
Se expediaza in 2 zile
AZ-ES013
Stoc epuizatLivrare prin curier1-2 zile lucratoare pentru produsele in stoc.
Retur in 14 zile(pentru persoane fizice)
Garantie 24 Luni(persoane fizice sau 12 luni persoane juridice)
|
|
234.06 Lei x 4 rate |
Aparatul de sudura MIG 200 Almaz AZ-ES013 este un echipament de sudura compact, usor si portabil, destinat sudarii de tip MIG (fir metalic in gaz inert) pentru obtinerea unei imbinari curate, netede si rezistente, pentru aplicatii complexe, pentru sudura de tip MMA (cu electrozi inveliti) pentru lucrari usoare de intretinere si reparatii, pentru sudura MAG (fir metalic cu gaz activ) care are rolul de a proteja zona de sudura impotriva oxidarii si contaminarii. Functia LIFT TIG este de asemenea disponibila pentru aparatul de sudura Almaz AZ-ES013 prin achizitionarea separata a pistolului TIG.
Acest aparat este destinat utilizarii in gospodarie sau semiprofesional in atelierele auto sau in cadrul fermelor agricole.
Cand electrodul se scurteaza si piesa de prelucrat este mica, atunci operatia de sudare se va realiza mai usor.
Aceasta inseamna ca este mai usor sa utilizati un aparat de sudura cu caracteristici dinamice si care pot fi dimensionate in functie de tipul de arc electric dorit, mai puternic sau mai slab.
Aparatul de sudura Mig 200, Almaz AZ-ES013 are urmatoarele caracteristici:
• eficienta, economie de energie, arc compact, stabil, tensiune ridicata fara incarcare si capacitate buna de compensare a fortei si utilizare multipla.
• se poate suda otel inoxidabil, otel aliat, otel carbon, cupru si alte materiale metalice.
• se poate opera la altitudine mare, in aer liber, in interior si exterior.
• este compact, cu greutate redusa, usor de instalat si operat.
• puteti suda cu electrozi de diferite caracteristici si compozitii metalice.
• cu acest aparat de sudura ALMAZ puteti folosi toate tipurile de electrozi inveliti (electrozi rutilici, electrozi bazici, electrozi inox etc.) pentru a suda o gama diversificata de materiale cum ar fi otel aliat si nealiat, otel inoxidabil, fonta, cupru etc.
| Brand | Almaz |
| Afisaj | Digital |
| Ciclu de functionare | 60% |
| Clasa de protectie | IP21S |
| Clasa izolatie | F |
| Diametru electrodului | 1.6 - 3.2 mm |
| Diametru sarma sudura | 0.8 / 0.9 / 1.0 mm |
| Dimensiuni | 46x17.5x32.5 |
| Eficienta | 85% |
| Factor de putere | 93% |
| Greutate bruta | 7.95 kg |
| Greutate neta | 7.15 kg |
| Intensitate curent electric | 20-200 A |
| Putere absorbita | 7.7 kVA |
| Sistem de racire | Ventilator axial compact |
| Tehnologie | Half Bridge |
| Tensiune | 220V ± 10% |
| Tensiune de lucru | 60 V |
| Tip produs | Invertor/Aparat sudura |
Manual de utilizare : AZ-ES013 Aparat sudura MIG 200 cu plasma RO-.pdf
Manual de utilizare : AZ-ES013 Aparat sudura MIG 200 cu plasma RO-.pdf
AZ-ES013
Fisa tehnica
- Diametru sarma sudura
- 0.8 / 0.9 / 1.0 mm
- Sistem de racire
- Ventilator axial compact
- Tensiune de lucru
- 60 V
- Intensitate curent electric
- 20-200 A
- Diametru electrodului
- 1.6 - 3.2 mm
- Clasa izolatie
- F
- Ciclu de functionare
- 60%
- Tehnologie
- Half Bridge
- Factor de putere
- 93%
- Greutate netă
- 7.15 kg
- Dimensiuni
- 46x17.5x32.5
- Tip Produs
- Invertor/Aparat sudura
- Eficienţă
- 85%
- brand
- Almaz
- clasa de protectie
- IP21S
- tensiune
- 220V ± 10%
- greutate bruta
- 7.95 kg
- afisaj
- Digital
- putere absorbita
- 7.7 kVA
Referinte specifice
8 alte produse in aceeasi categorie:
38,10 lei
10,99 lei
644,46 lei
144,34 lei
1.523,69 lei
31,99 lei
263,32 lei
49,12 lei























