[email protected] - Tel : 0770626215 L-V 9.00-17.00
[email protected] - Tel : 0770626215 L-V 9.00-17.00
aparat sudura almaz, mma 250a, cu afisaj digital
400,47 lei
TVA Inclus
Politica de returnare 14 zile
Se expediaza in 2 zile
Se expediaza in 2 zile
AZ-ES1004-S001-G01
Stoc epuizatLivrare prin curier1-2 zile lucratoare pentru produsele in stoc.
Retur in 14 zile(pentru persoane fizice)
Garantie 24 Luni(persoane fizice sau 12 luni persoane juridice)
|
|
110.35 Lei x 4 rate |
Aparatul de sudură AZ-ES1004-S001-G01 are urmatoarele avantaje :
-Hot start: Pornirea la cald este o caracteristică care crește amperajul pentru o perioadă scurtă de timp atunci când porniți arcul. Amperajul mai mare ajută la pornirea arcului mai ușor fără a lipi electrodul de metalul de bază. Pornirea la cald ajută, de asemenea, la încălzirea rapidă a metalului de bază pentru a obține o penetrare profundă la punctul de pornire al mărgelei de metal topit;
- Arc Force: Forța arcului (sau săparea) este o caracteristică care detectează scăderea tensiunii arcului cauzată de scurtarea lungimii arcului. Forța arcului compensează căderea de tensiune prin creșterea amperajului. Amperajul crescut asigură că căldura rămâne aceeași și că electrodul nu se va lipi de metalul de bază.
Functia este asemanatoare cu "Hot start" numai ca cresterea amperajului este in timpul sudurii si nu la pornirea acesteia;
| Brand | Almaz |
| Afisaj | Digital |
| Cablu de masa | 1.2M*10MM² |
| Cablu suport electrod | 1.6M*10MM² |
| Ciclu de functionare | 25%-30% |
| Clasa de protectie | IP21S |
| Clasa izolatie | F |
| Conectori | 10-25 |
| Diametru electrodului | 2.0-3.2 |
| Dimensiune produs | 245*107*151 MM |
| Eficienta | 80% |
| Factor de putere | 0.73 |
| Functii | Anti Stick, Arc Force, Hot Start |
| Greutate | 13 kg |
| Greutate bruta | 15 kg |
| Intensitate curent electric | 250A |
| Lungime cablu alimentare | 1.3 M |
| Sistem de racire | Fan Cooling |
| Tensiune de alimentare | 230 |
| Tensiune de lucru | MMA-30/TIG-20 |
| Tensiune fara sarcina | MMA-62/TIG-64.5 |
| Tip sudura | MMA/TIG LIFT |
Manual de utilizare : AZ-ES1004-S001-G01_Aparat sudura MMA.pdf
AZ-ES1004-S001-G01
Fisa tehnica
- Cablu de masa
- 1.2M*10MM²
- Tip sudura
- MMA/TIG LIFT
- Tensiune fara sarcina
- MMA-62/TIG-64.5
- Sistem de racire
- Fan Cooling
- Lungime cablu alimentare
- 1.3 M
- Tensiune de lucru
- MMA-30/TIG-20
- Intensitate curent electric
- 250A
- Diametru electrodului
- 2.0-3.2
- Clasa izolatie
- F
- Ciclu de functionare
- 25%-30%
- Cablu suport electrod
- 1.6M*10MM²
- Weight
- 13 kg
- Conectori
- 10-25
- Factor de putere
- 0.73
- Functii
- Anti Stick, Arc Force, Hot Start
- Eficienţă
- 80%
- brand
- Almaz
- clasa de protectie
- IP21S
- dimensiune produs
- 245*107*151 MM
- greutate bruta
- 15 kg
- afisaj
- Digital
- tensiune de alimentare
- 230
Referinte specifice
8 alte produse in aceeasi categorie:
423,16 lei
444,93 lei
6.072,88 lei
517,05 lei
276,84 lei































