[email protected] - Tel : 0770626215 L-V 9.00-17.00
[email protected] - Tel : 0770626215 L-V 9.00-17.00
incubator automat 128 oua 2 sertare
818,86 lei
TVA Inclus
Politica de returnare 14 zile
Se expediaza in 2 zile
Se expediaza in 2 zile
GF-2101
Stoc epuizatLivrare prin curier1-2 zile lucratoare pentru produsele in stoc.
Retur in 14 zile(pentru persoane fizice)
Garantie 24 Luni(persoane fizice sau 12 luni persoane juridice)
|
|
215.16 Lei x 4 rate |
Incubatorul automat, 128 oua, 2 sertare, Micul Fermier GF-2101 se foloseste in gospodariile individuale, la incubarea oualor provenite de la pasarile domestice (gaina, rata, gasca, curca, porumbel).
Incubatorul automat Micul Fermier GF-2101 are un design simplu si elegant, dotat cu un display de tip LED, color ce ofera o serie de informatii privind temperatura incubatorului, umiditatea, timpului de incubatie al oualor dar si numarul de zile necesar incubarii.
INSTRUCTIUNI DE UTILIZARE:
Incubatorul este presetat din fabrica, pentru a isi indeplini functiile.
Va rugam urmariti instructiunile afisate mai jos pentru a evita functionarea necorespunzatoare a produsului:
Selectati tipul de oua pe care doriti sa le puneti in incubator tinand apasata tasta MOD ( ecranul incubatorului arata tipurile de pasare care pot fi selectate: gaina, rata, gasca, porumbel si curcan)
Dupa selectarea tipului de pasare adaugati 500 ml apa in recipientul desemnat din partea inferioara a incubatorului.
Dupa parcurgerea pasilor de mai sus mai este necesara doar verificarea periodica a umiditatii.
Umiditatea optima este in jurul valorii de 60% (+/- 10%).
Daca umiditatea scade prea mult, mai jos de 50%, completati cu apa in cuva desemnata pentru apa, daca este peste 70%, deschideti partea superioara a incubatorului si lasati cateva minute pana la reglarea umiditatii.
Daca ati facut deja modificari in presetarile din fabrica, e posibil ca incubatorul sa nu mai functioneze corect.
In acest caz, va recomandam sa resetati incubatorul apasand concomitent semnele + (plus) si – (minus) de pe panou, pentru 10 secunde.
Semnalul sonor indica faptul ca toate valorile s-au resetat.
Dupa resetare urmati pasii de mai sus.
| Brand | Micul Fermier |
| Canale de control | 4 canale |
| Capacitate | 128 oua |
| Dimensiuni | 590x580x400 |
| Dispozitiv intoarcere | Automat |
| Frecventa (Hz) | 50 Hz |
| Gama de umiditate afisata | 0 ÷ 99﹪ RH |
| Greutata bruta | 12,15kg |
| Greutate neta | 10,8kg |
| Interval de afisare a temperaturii | 0 ÷ 99°C |
| Material | Plastic |
| Numar de sertare | 2 |
| Precizia controlului umiditatii | ± 3% RH |
| Precizia masurarii temperaturii | ± 0.1°C |
| Putere KW/W | 80 W |
| Temperatura mediului | -20°C ÷ 70°C |
| Tensiune | 230 V |
| Tip produs | Incubator |
| Umiditatea mediului ambiant | |
| Usa protectie sertar | NU |
Manual de utilizare : GF-2100_ GF-2101_ GF-2102 Incubator automat oua RO_.pdf
GF-2101
Fisa tehnica
- Canale de control
- 4 canale
- Usa protectie sertar
- NU
- Umiditatea mediului ambiant
- Temperatura mediului
- -20°C ÷ 70°C
- Precizia masurarii temperaturii
- ± 0.1°C
- Precizia controlului umiditatii
- ± 3% RH
- Numar de sertare
- 2
- Interval de afisare a temperaturii
- 0 ÷ 99°C
- Gama de umiditate afisata
- 0 ÷ 99﹪ RH
- Dispozitiv intoarcere
- Automat
- Greutata bruta
- 12,15kg
- Putere KW/W
- 80 W
- Frecventa (Hz)
- 50 Hz
- Material
- plastic
- Greutate netă
- 10,8kg
- Dimensiuni
- 590x580x400
- Tip Produs
- Incubator
- Capacitate
- 128 oua
- brand
- Micul Fermier
- tensiune
- 230 V
Referinte specifice












