[email protected] - Tel : 0770626215 L-V 9.00-17.00
[email protected] - Tel : 0770626215 L-V 9.00-17.00
manusa de bucatarie din silicon si bumbac - 29,5 x 18,5 cm - rosie
27,36 lei
TVA Inclus
Politica de returnare 14 zile
Se expediaza in 3 zile
Se expediaza in 3 zile
24-56051G
Stoc epuizatLivrare prin curier1-2 zile lucratoare pentru produsele in stoc.
Retur in 14 zile(pentru persoane fizice)
Garantie 24 Luni(persoane fizice sau 12 luni persoane juridice)
Aceasta manusa este un instrument de bucatarie de înalta calitate si practic, care face usor sa manevrezi în siguranta oale si tigai fierbinti. Manusa are o acoperire speciala din silicon care ofera o protectie suplimentara si va permite sa prindeti cu usurinta suprafetele fierbinti fara a va arde mâinile. Acoperirea cu silicon formeaza o suprafata usor de curatat si impermeabila pe manusa. Acoperirea se caracterizeaza printr-o rezistenta excelenta la caldura, astfel încât poate rezista chiar si la temperaturi foarte ridicate fara a fi deteriorata. Acest lucru va permite sa utilizati în siguranta manusile, de exemplu, pe preparate fierbinti scoase din cuptor sau cuptor cu microunde. Manusile pentru ustensile se potrivesc confortabil pe mâna, iar stratul de silicon ofera o aderenta excelenta, astfel încât sa puteti tine ustensila în siguranta. Manusa are un design cu doua fete, astfel încât poate fi pusa perfect pe ambele mâini. Arsurile pot fi prevenite prin utilizarea acestuia!
- Cu husa din silicon impermeabila, rezistenta la caldura
- Bilateral, dreptaci si stângaci
- Suprafata interioara moale
- Usor de curatat
- Cu agatatoare
| Dimensiuni: | 29,5 x 18,5 cm |
| Rezistenta la caldura: | Max 230°C, max. 15 sec |
| Protectie: | EN407 - X2XXXX |
| Material: | 100% bumbac, silicon |
| Poate fi spalat: | Da, max. 30°C |
| Albire: | Nu |
| Poate fi curatat cu substante chimice: | Nu |
| Se poate calca: | Nu |
24-56051G
Referinte specifice



