[email protected] - Tel : 0770626215 L-V 9.00-17.00
[email protected] - Tel : 0770626215 L-V 9.00-17.00
masina de cusut saci 210w
500,15 lei
TVA Inclus
Politica de returnare 14 zile
76-GF-1681
Stoc epuizatLivrare prin curier1-2 zile lucratoare pentru produsele in stoc.
Retur in 14 zile(pentru persoane fizice)
Garantie 24 Luni(persoane fizice sau 12 luni persoane juridice)
|
|
135.32 Lei x 4 rate |
Masina pentru cusut saci este capabila sa produca cusaturi simple cu un singur fir cu proprietati elastice dar care permite o rupere usoara a cordonului. Aceasta masina este potrivita pentru lucrari de dimensiuni medii si mici, specifice depozitarii de materiale in saci de iuta, panza, hartie sau plastic utilizate la ambalarea de cereale, zahar, minerale si solide sub forma de pulbere etc.
Masina de cusut saci Micul Fermier GF-1681 are o structura simpla si compacta, avand o carcasa turnata din aliaj
de aluminiu cu proprietati mecanice foarte bune, toate componentele fiind fabricate in conformitate cu sistemul
metric, astfel incat este usor de utilizat, usor de reglat si reparat de utilizatori insisi.
Masina de cusut saci Micul Fermier GF-1681 prezinta urmatoarele caracteristici:
•Rezistenta la uzura, foarte fiabila si o greutatea redusa;
•Performantele bune de izolare a vibratiilor avand o structura compacta si robusta;
•Reduce la minim intensitatea efortului fizic;
•Forta de presare a cusaturii este reglabila in anumite intervale - se recomanda ajustarea fortei de presare pentru a imbunatati eficienta muncii si a prelungi durata de viata a pieselor;
•Linie automata de taiere - in spatiul gol de la finalul zonei de coasere exista un cutit cu care se realizeaza taierea cordonului prin simpla inclinare a masinii de cusut, fara a fi nevoie de o operatie in plus de taiere manuala.
Componenta pachet masina de cusut saci Micul Fermier GF-1681:
•Masina de cusut: 1 buc
•Cheie hexagonala (A4): 1 buc
•Cheie cu doua capete: 1 buc
•Surubelnita de dimensiuni medii: 1 buc
•Lubrificator: 1 buc
•Ace (9K9): 1 doza
•Instructiuni de operare: 1 Copie
•Taietor de fir: 1 buc
| Brand | Micul Fermier |
| Cusatura specifica | Unica / fire obisnuite din poliester |
| Frecventa (Hz) | 50 |
| Grosime maxima material | Pana la 10mm (aproximativ patru straturi de sac de iuta) |
| Lubrifiere masina | Automat |
| Lungimea pasului cusaturii | 7-9 mm |
| Material | Aliaj aluminiu si plastic |
| Model ac | GK9-370 |
| Numar bucati/bax | 6 |
| Numar bucati/set | 1 |
| Procedeu taiere cordon coasere | Automat |
| Putere KW/W | 210 W |
| rotatii/minut | 800 rpm |
| Tensiune | 220-240V |
| Tip produs | Masina de cusut saci |
| Tipul firului de coasere | Fir de 21 numere si 12-18 pliuri |
| Viteza maxima de coasere | 1300-1700 imp/min |
Manual de utilizare : GF-0015_ GF-1681 Masina de cusut saci.pdf
76-GF-1681
Fisa tehnica
- rotatii/minut
- 800 rpm
- Viteza maxima de coasere
- 1300-1700 imp/min
- Tipul firului de coasere
- Fir de 21 numere si 12-18 pliuri
- Procedeu taiere cordon coasere
- Automat
- Model ac
- GK9-370
- Lungimea pasului cusaturii
- 7-9 mm
- Lubrifiere masina
- Automat
- Grosime maxima material
- Pana la 10mm (aproximativ patru straturi de sac de iuta)
- Cusatura specifica
- Unica / fire obisnuite din poliester
- Putere KW/W
- 210 W
- Numar bucati/set
- 1
- Numar bucati/bax
- 6
- Frecventa (Hz)
- 50
- Material
- Aliaj aluminiu si plastic
- Tip Produs
- Masina de cusut saci
- brand
- Micul Fermier
- tensiune
- 220-240V
Referinte specifice










