[email protected] - Tel : 0770626215 L-V 9.00-17.00
[email protected] - Tel : 0770626215 L-V 9.00-17.00
Motocoasa pe benzina 712 cu 10 accesorii, 52cc
601,87 lei
TVA Inclus
Politica de returnare 14 zile
Se expediaza in 2 zile
Se expediaza in 2 zile
GF-0915-S001-G03
Stoc epuizatMotocoasa pe benzina 712 de la Micul Fermier este construita robust pentru a face fata unui lucru indelungat si puternic. Motocoasa cu vibratii scazute datorita sistemului de amortizare, produsul are putere ridicata si performanta excelenta in utilizare. Este ideal pentru taierea ierbii din parcuri publice, terenuri de joaca, ferme sau paduri. Echipat cu un motor fiabil, puternic, cu emisii scazute si o buna racire si lubrefiere, dispune de un design eficient al angrenajului conic. Cumpararea include 10 accesorii, printre care discuri de tuns iarba, viziera pentru protectie, ham cu bretele, ochelari si casca de protectie.
Livrare prin curier1-2 zile lucratoare pentru produsele in stoc.
Retur in 14 zile(pentru persoane fizice)
Garantie 24 Luni(persoane fizice sau 12 luni persoane juridice)
|
|
160.80 Lei x 4 rate |
Motocoasa pe benzina 712 cu 10 accesorii, 52CC, Micul Fermier GF-0915-S001-G03
Caracteristici:
- Construita durabil si robust pentru lucru puternic si indelungat;
- Vibratii scazute datorita sistemului de amortizare;
- Maner dublu in forma de U cu elemente de comanda;
- Putere ridicata a produsului, configuratie la nivel industrial si performanta in utilizare foarte buna;
- Produs cu raport pret/calitate excelent;
- Cu efort minim pentru operator se pot realiza operatii de taierea ierbii din parcuri publice, terenuri de joaca, la ferme sau in padure.
- Noua generatie de motocositoare are un motor mai fiabil, puternic, cu emisii scazute, cu o mai buna racire si lubrefiere;
- Design eficientizat al angrenajului conic - permite echipamentului de taiere sa actioneze paralel cu solul pentru cea mai buna performanta la taiere;
- Intrerupator cu functii multiple, maner ajustabil;
- Carburator de inalta calitate - ofera motorului o pornire usoara si sigura de fiecare data.
Motocositoare pe benzina 712 cu 10 accesorii, 52CC, Micul Fermier GF-0915-S001-G03:
- Este destinata numai pentru taierea ierbii, buruienilor, arbustilor, tufisurilor.
- Nu este prevazuta pentru utilizare profesionala;
- Poate fi utilizata numai in conformitate cu scopul pentru care a fost creat. Orice utilizare care depaseste acest domeniu este considerata neconforma.
Accesorii incluse Motocositoare pe benzina 712 cu 10 accesorii, 52CC, Micul Fermier GF-0915-S001-G02 :
- Disc de tuns iarba cu 3 taisuri;
- Disc de tuns iarba cu vidia nr.10 (254);
- Tambur cu fir;
- Fir motocositoare rotund 2.4mm (15m);
- Viziera pentru protectie;
- Ham motocositoare cu bretele;
- Ochelari protectie;
- Casca protectie;
- Kit de instalare;
- Filtru aer;
- Manual de instructiuni.
| Brand | Micul Fermier |
| Amestec carburant | Benzina-ulei 25:1 |
| Capacitate cilindrica | 52 CC |
| Capacitate rezervor combustibil | 1000 ml |
| Combustibil | Benzina |
| Diametru de taiere | 254 mm(disc vidia)/ 420 mm(tambur cu fir) |
| Diametru tija | 28 mm |
| Dimensiune | 33x24x40 cm |
| Greutata bruta | 8.0 kg |
| Greutate neta | 7.5 kg |
| Lungime tija | 1.5 m |
| Nivelul presiunii sonore LpA | 98.7 db(A) |
| Nivelul puterii sonore | 108.44dB(A) |
| Putere CP | 4.76 CP |
| Putere KW/W | 3.5 kW |
| Racire | Cu aer |
| Sistem pornire | Easy Start |
| Turatie | 9500+-500 |
| Turatie la relanti (rpm) | 3000+-200 |
Manual de utilizare : GF-0915-S001-G03 RO.pdf
GF-0915-S001-G03
Fisa tehnica
- Diametru de taiere
- 254 mm(disc vidia)/ 420 mm(tambur cu fir)
- Nivelul puterii sonore
- 108.44dB(A)
- Nivelul presiunii sonore LpA
- 98.7 db(A)
- Capacitate rezervor combustibil
- 1000 ml
- Turatie la relanti (rpm)
- 3000+-200
- Sistem pornire
- Easy Start
- Lungime tija
- 1.5 m
- Diametru tija
- 28 mm
- Capacitate cilindrica
- 52 CC
- Turatie
- 9500+-500
- Greutata bruta
- 8.0 kg
- Putere KW/W
- 3.5 kw
- Putere CP
- 4.76 CP
- Combustibil
- Benzina
- Greutate netă
- 7.5 kg
- brand
- Micul Fermier
- dimensiune
- 33x24x40 cm
- Amestec carburant
- Benzina-ulei 25:1
- racire
- Cu aer
Referinte specifice
8 alte produse in aceeasi categorie:
538,87 lei
190,33 lei
856,97 lei
22,06 lei























