3IPS400024-RESIGILAT
Stoc depozit, Se expediaza in 8 zileRESIGILAT Convertor electronic de tensiune IPS 4000 24V Se folosește pentru alimentarea dispozitivelor electrice care necesită tensiune alternativă de 230 V de la baterii și instalații auto cu 24V CC . Convertoarele sunt ideale pentru locurile unde nu există conexiune directă la rețeaua electrică.
Livrare prin curier1-2 zile lucratoare pentru produsele in stoc.
Retur in 14 zile(pentru persoane fizice)
Garantie 24 Luni(persoane fizice sau 12 luni persoane juridice)
167.86 Lei x 4 rate |
RESIGILAT Convertor electronic de tensiune IPS 4000 24V Se folosește pentru alimentarea dispozitivelor electrice care necesită tensiune alternativă de 230 V de la baterii și instalații auto cu 24V CC . Convertoarele sunt ideale pentru locurile unde nu există conexiune directă la rețeaua electrică. Convertoarele din seria IPS produc așa-numitele undă sinusoidală modificată. Este o tensiune alternativă cu o formă de undă dreptunghiulară a cărei valoare eficientă este identică cu valoarea efectivă a undei sinusoidale care are loc în rețeaua de energie. Utilizând această metodă de generare a tensiunii, este posibil să se reducă semnificativ prețul și să crească fiabilitatea întregului dispozitiv. Cablul de alimentare cu baterie inclus.
Volt IPS-4000 24V (3IPS400024) este un convertor de tensiune de înaltă calitate, cu putere continuă de 2000 W și putere de vârf 4000W, proiectat pentru alimentarea de 24V. Seria de convertoare electronice de tensiune IPS este utilizată pentru a furniza dispozitive electrice care necesită tensiune alternativă de 230 V de la baterii de 24 V și instalații auto. Convertoarele sunt ideale pentru locurile în care nu este posibil să vă conectați direct la rețeaua electrică.
Cele mai importante caracteristici
- Manopera de calitate
- Putere totală 4000 W
- Putere nominală 2000 W
Putere totală 4000 W
Putere nominală 2000 W
Tensiune baterie 24 V
Tensiune intrare 21 V - 31 V
Tensiune ieșire 225 V - 235 V
Frecvență tensiune ieșire 50 Hz (+ - 2 Hz)
Eficiență la încărcare completă> 92%
Prag de declanșare a protecției sub tensiune 21.4 V (+ - 0.6 V)
Temperatura de funcționare admisă -10 ⁰C - 40 ⁰C
Putere totală 4000 W
Putere nominală 2000 W
Tensiune baterie 24 V
Tensiune intrare 21 V - 31 V
Tensiune ieșire 225 V - 235 V
Caracteristici produs Volt 3IPS400024 Convertor tensiune 4000W (2000 / 4000W) 24 / 230V
| Tensiunea de intrare | 24 V. |
| Tensiunea de ieșire | 230 V. |
| putere | 2000 wați |
| Puterea maximă | 4000 wați |
| eficiență | 92 % |
| Forma undei de ieșire | Undă sinusoidală modificată |
| Frecvența de ieșire | 50 Hz |
| dimensiuni | 290 x 145 x 175 mm |
| greutate | 4,2 kg |
| producător | volt |
| garanție | 24 luni pers fizice sau 12 luni juridice |
3IPS400024-RESIGILAT
67 Produse
Fisa tehnica
- Height
- 290 mm
- Weight
- 3,48kg
- Dimensiuni (mm)
- 290x175x145mm
- Puterea totală (temporară)
- 4000VA
- Constanta de putere
- 2000W
- Voltajul bateriei
- 24V
- Tensiune de intrare
- 21-31V
- Tensiunea de ieșire
- 225-235V
- Frecvența tensiunii de ieșire
- 50Hz(+-2Hz)
- Eficiența cu încărcare completă
- 92%
- Pragul de prag pentru întreprinderea de protecție
- 21,4V(+-0,6V)
- Tensiune de Iesire
- Width
- 175 mm
- Dimensiuni
- 290x175x145mm
- Temperatura de lucru
- -10-40°C
- putere maxima
- 4000
- conectori iesire
- 1 x Priza 230V
- Putere totală (temporară - scurta durata)
- 4000VA
- Putere constantă
- 2000W
- Eficiență la încărcare completă
- 92%
- Prag de protecție ridicat
- 21.4V (+-0.6V)