[email protected] - Tel : 0770626215 L-V 9.00-17.00
[email protected] - Tel : 0770626215 L-V 9.00-17.00
Motocoasa CSG-430K 4.76CP cu 7 accesorii
480,61 lei
TVA Inclus
Politica de returnare 14 zile
0
0
GF-1549
Stoc Dioda. Se expediaza in 4-5 ore lucratoareMotocoasa pe benzina Micul Fermier CSG-430K este un echipament puternic si eficient, ce ofera performanta superioara cu un consum mic de combustibil si emisii scazute. Acesta este dotat cu un motor cu o putere de 4.76 CP si o capacitate cilindrica de 43CC. Are un design ergonomic cu un ham special pentru a distribui sarcina si imbunatati confortul utilizatorului. Viteza mare a lamelor si angrenaje conice optimizate permit taierea nedirectionala in diferite pozitii. De asemenea, motocoasa are un carburator de inalta calitate ce asigura o pornire usoara. Este destinata pentru taierea ierbii, buruienilor, arbustilor si tufisurilor, nefiind recomandata pentru utilizare profesionala.
Livrare prin curier1-2 zile lucratoare pentru produsele in stoc.
Retur in 14 zile(pentru persoane fizice)
Garantie 24 Luni(persoane fizice sau 12 luni persoane juridice)
|
|
130.42 Lei x 4 rate |
Motocoasa pe benzina Micul Fermier CSG-430K are o putere mare raportata la greutate sa. Un alt avantaj al acestei motocositoare este pornirea, una usoara pe orice tip de vreme si temperatura. Aceasta are, de asemenea, eficienta maxima, cuplu mare si o acceleratie rapida. Motocositoarea are un ham ergonomic ce are rol de a raspandi sarcina, imbunatati confortul si eficenta utilizatorului.
Motocositoarea Micul Fermier CSG-430K ofera o performanta superioara cu in consum mic de combustibil si emisii scazute, impreuna cu o ergonomie excelenta. Ofera o viteza foarte mare a lamelor si angrenaje conice optim create pentru o defrisare directional in diferite pozitii. Manerele ajustabile si dotate cu sistem de antivibrare ofera confort si comoditate pe durata operatiunilor. Motocositoarea Micul Fermier CSG-430K va ofera o tehnologie avansata a motorului.
Cu un design perfect ergonomic si sisteme de schimbare poate face fata problemelor cauzate de iarba obisnuita, poate trima delimitarile, subarboretul si orice tip de arbore persistent.
Motocoasa este destinata numai pentru taierea ierbii, buruienilor, arbustilor, tufisurilor.
Motocositoarea nu este prevazut pentru utilizare profesionala.
Motocoasa nu va fi utilizat pentru urmatoarele lucrari:
- la curatarea trotuarelor;
- la tocarea bucatilor de lemn din pomi sau a gardului viu;
- nu va fi folosit pentru nivelarea ridicaturilor de teren (de ex. a musuroaielor de cartita);
- nu va fi folosit ca agregat de antrenare pentru alte unelte de orice tip.
Aparatul poate fi utilizat numai in conformitate cu scopul pentru care a fost creat. Orice utilizare care depaseste acest domeniu este considerata neconforma.
Avantaje motocositoare CSG-430K ,4.76CP cu 7 accesorii, Micul Fermier GF-1549:
Motocositoarele au un motor puternic, ergonomic, cu emisii scazute - o durabilitate mai mare, o mai buna racire si lubrefiere, oferind o putere mai mare;
• design eficientizat al angrenajului conic - permite echipamentului de taiere sa actioneze paralel cu solul pentru cea mai buna performanta la taiere;
• arbore de manevrare confortabil, anti-vibratie - arborele de de manevrare este echipat cu bujii auto-lubrifiante, oferind confort maxim la manevrare;
• intrerupator cu functii multiple, maner ajustabil;
• carburator de inalta calitate - ofera motorului o pornire usoara.
Accesorii incluse:
• disc de tuns iarba cu 3 taisuri;
• disc de tuns iarba cu vidia nr.10 (255);
• tambur cu fir;
• fir motocositoare rotund 2.4mm (15m) ;
• masca pentru protectie;
• ham motocositoare cu bretele;
• ochelari protectie;
• bidon pentru amestec benzina-ulei;
• kit de instalare.
| Brand | Micul Fermier |
| Amestec carburant | Ulei-benzina 2 cicluri: 1:25 |
| Capacitate cilindrica | 43 CC |
| Capacitate rezervor combustibil | 0,7 litri |
| Carburator | Tip diafragma |
| Combustibil | Benzina |
| Diametru AX | 8 mm |
| Diametru tija | 26 mm |
| Lungime tija | 1500 mm |
| Putere CP | 4.76 CP |
| Putere KW/W | 3.55 KW |
| Sistem pornire | Manuala |
| Tip motor | 2 timpi |
| Tip produs | Motocoasa |
| Turatie la relanti (rpm) | 3000 rpm |
| Turatie motor in sarcina (rpm) | 9000 rpm |
| UM per cutie / punga | 1 |
| UM/bax | 1 |
| UM/pcs | 1 |
Manual de utilizare : GF-1549 Motocositoare pe benzina RO_.pdf
GF-1549
1 Obiect
Fisa tehnica
- Putere CP
- 4.76 CP
- Putere KW/W
- 3.55 KW
- UM per cutie / punga
- 1
- UM/bax
- 1
- UM/pcs
- 1
- Capacitate cilindrica
- 43 CC
- Carburator
- Tip diafragma
- Diametru tija
- 26 mm
- Lungime tija
- 1500 mm
- Sistem pornire
- Manuala
- Turatie la relanti (rpm)
- 3000 rpm
- Capacitate rezervor combustibil
- 0,7 litri
- Combustibil
- Benzina
- Tip Produs
- Motocoasa
- brand
- Micul Fermier
- Amestec carburant
- Ulei-benzina 2 cicluri: 1:25
- Diametru AX
- 8 mm
- Turatie motor in sarcina (rpm)
- 9000 rpm
Referinte specifice
8 alte produse in aceeasi categorie:
2.093,48 lei
270,08 lei
532,85 lei
27,52 lei
440,92 lei




















