[email protected] - Tel : 0770626215 L-V 9.00-17.00
[email protected] - Tel : 0770626215 L-V 9.00-17.00
Pistol de vopsit electric reglabil Detoolz 600W 1200ml/min DZ-SE144 pentru pereti , mobilier garduri
252,98 lei
TVA Inclus
Politica de returnare 14 zile
DZ-SE144
Stoc Dioda. Se expediaza in 4-5 ore lucratoareLivrare prin curier1-2 zile lucratoare pentru produsele in stoc.
Retur in 14 zile(pentru persoane fizice)
Garantie 24 Luni(persoane fizice sau 12 luni persoane juridice)
|
|
73.40 Lei x 4 rate |
Pistolul electric de vopsit 600W, 1200ml/min, Detoolz DZ-SE144 este destinat folosirii in activitati casnice de vopsire a diverselor suprafete (pereti, mobilier, garduri,etc.). Materialele pe care le puteti aplica cu aparatul de vopsit sunt: lacuri, baituri, uleiuri, vopsele ce contin solventi, vopsele pe baza de apa, grunduri, substante pentru protectia lemnului. Este interzisa aplicarea vopselelor texturate cu acest dispozitiv deoarece se poate infunda duza si deteriora aparatul.
Avantajele tehnologice constau in posibilitatea reglarii modului de pulverizare (jet orizontal, jet circular, jet vertical) si a volumului de material aplicat.
Sfaturi practice inainte de folosirea pistoluli de vopsit Detoolz DZ-SE144:
• pregatiti suprafata corespunzator: curatati-o de praf, murdarie, grasimi pentru a asigura aderenta optima a produsului aplicat;
• protejati zonele aflate in proximitatea suprafetei ce urmeaza a fi pulverizata (puteti folosi folie, banda adeziva);
• preparati corect lichidul ce urmeaza a fi pulverizat (trebuie diluat conform specificatiilor tehnice);
• pulverizati de la o distanta de 10 - 30 cm fata de obiect;
• curatati aparatul dupa fiecare folosire respectand indicatiile producatorului;
• folositi echipament de protectie (masca de praf, ochelari de protectie).
Pachetul contine:
• cupa vascozitate - 1 buc;
• ac de curatare - 1 buc;
• perie de curatat - 1 buc;
• duze - 4 buc (1.5 / 1.8 / 2.2 / 2.6 mm)
| Brand | Detoolz |
| Capacitatea rezervorului | 1000 ml |
| Clasa izolatie | B |
| Debit (ml/min) | 0-1200 ml/min |
| Dimensiuni | 23.5X14X29 |
| Frecventa | 50 Hz |
| Greutate bruta | 1.8 kg |
| Greutate neta | 1.6 kg |
| Lungime cablu alimentare | 2 m |
| Nivelul presiunii acustice LpA | 87 dB(A) |
| Nivelul puterii sunetului LWA | 98 dB(A) |
| Numar bucati/bax | 6 buc |
| Presiune | 144 mbar (14.4 kPa) |
| Putere KW/W | 600 W |
| Tensiune | 220-240 V |
| Tip produs | Pistol electric de vopsit |
Manual de utilizare : DZ-SE143_ DZ-SE144 Pistol electric de vopsit RO.pdf
DZ-SE144
1 Obiect
Fisa tehnica
- Numar bucati/bax
- 6 buc
- Clasa izolatie
- B
- Putere KW/W
- 600 W
- Capacitatea rezervorului
- 1000 ml
- Debit (ml/min)
- 0-1200 ml/min
- Lungime cablu alimentare
- 2 m
- Nivelul presiunii acustice LpA
- 87 dB(A)
- Nivelul puterii sunetului LWA
- 98 dB(A)
- Presiune
- 144 mbar (14.4 kPa)
- Greutate netă
- 1.6 kg
- Dimensiuni
- 23.5X14X29
- Tip Produs
- Pistol electric de vopsit
- brand
- Detoolz
- frecventa
- 50 Hz
- tensiune
- 220-240 V
- greutate bruta
- 1.8 kg
Referinte specifice























